Wygładzanie zmarszczek mimicznych

Co to jest i jak działa Botox?

Botox jest stosowaną od wielu lat przez lekarzy substancją, która powoduje zahamowanie przewodzenia impulsów w nerwach ruchowych. W medycynie estetycznej zjawisko to wykorzystuje się do wywołania osłabienia wybranych fragmentów mięśni mimicznych twarzy. Działanie to sprawia, że skóra leżąca nad mięśniem nie marszczy się, czego efektem jest nie uwidacznianie się zmarszczek. Dodatkowo dzięki temu, że skóra pozostaje zrelaksowana, jest lepiej ukrwiona i odżywiona. W takich warunkach mogą następować w skórze procesy regeneracji i zahamowanie procesu pogłębiania się zmarszczek.

Czym jest Dysport i Azzalure?

Dysport i Azzalure jest tak samo działającym preparatem jak Botox, lecz wytwarzanym przez innego producenta. Oba preparaty różnią się od siebie sposobem obliczania dawki i przechowywania.

W jakich okolicach twarzy stosuje się Botox?

Botox stosuje się celem wygładzenia zmarszczek mimicznych wokół oczu (tzw. kurze łapki), poziomych zmarszczek na czole i poprzecznych zmarszczek między brwiami (tzw. zmarszczka marsowa lub lwia zmarszczka) oraz celem uniesienia kącików ust i brwi.

Na czym polega zabieg?

Zabieg polega na wstrzyknięciu preparatu do precyzyjnie określonej części mięśnia mimicznego za pomocą bardzo cienkiej igiełki. Zabieg jest krótkotrwały i nie wymaga znieczulenia ani wcześniejszych przygotowań.

Jak będę wyglądać bezpośrednio po zabiegu?

Poza punktowymi krótkotrwałymi zaczerwienieniami zabieg nie pozostawia na skórze żadnych zmian. Można bezpośrednio po nim wrócić do pracy czy iść na zakupy, nie obawiając się ciekawskich spojrzeń otoczenia.

Jak długo działa Botox?

Działanie preparatu Botox rozpoczyna się po kilku dniach od wstrzyknięcia i utrzymuje się najczęściej przez 4-5 miesiące po pierwszym zabiegu. Skuteczność leku wydłuża się zwykle po kolejnych zabiegach do 5-6 miesięcy.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Przeciwwskazaniem do użycia preparatu są ciąża, karmienie piersią niektóre choroby neurologiczne, nadwrażliwość na albuminę oraz przyjmowanie rzadko już stosowanych antybiotyków z grupy aminoglikozydów.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Botox uważany jest za bardzo bezpieczny lek. W medycynie estetycznej stosuje się wielokrotnie niższe dawki Botoxu niż np. w neurologii. Działania niepożądane leku są rzadkie i wiążą się z wkłuciem igiełki (punktowe zasinienia, śladowy obrzęk) lub z działaniem samego leku (nieznaczne osłabienie mięśni przyległych do miejsca podania leku, śladowy obrzęk). Istotne jest to, że działania niepożądanie nie stanowią absolutnie żadnego zagrożenia dla zdrowia i ustępują całkowicie. Nie stwierdzono dotychczas, żeby Botox wywoływał nasilone reakcje alergiczne.

Kto może wykonać zabieg?

Preparat jest lekiem wydawanym na receptę. Zabieg może wykonywać wyłącznie lekarz doświadczony w zakresie stosowania preparatu.

Efekty zabiegu – zdjęcia
zdjecia_artykuly_1 zdjecia_artykuly_2 zdjecia_artykuly_3 zdjecia_artykuly_4