Leczenie nadpotliwości

Co to jest i jak działa Botox?

Botox jest stosowaną od wielu lat przez lekarzy substancją, która powoduje zahamowanie przewodzenia impulsów w nerwach. W celu leczenia nadpotliwości medycyna estetyczna zjawisko to wykorzystuje do zmniejszenia wpływu układu nerwowego na gruczoły potowe. Efektem takiego działania jest zahamowanie wydzielania potu przez gruczoły potowe skóry w miejscu podania leku. Leczenie nadpotliwości przy pomocy preparatu Botox jest obecnie najskuteczniejszą metodą leczenia tej dolegliwości.

Czym jest Dysport i Azzalure?

Dysport i Azzalure jest tak samo działającym preparatem jak Botox, lecz wytwarzanym przez innego producenta. Oba preparaty różnią się od siebie sposobem obliczania dawki i przechowywania.

W jakich okolicach ciała stosuje się Botox?

Preparat stosuje się celem leczenia nadpotliwości pach, rąk oraz stóp.

Na czym polega zabieg?

Zabieg polega na śródskórnym wstrzyknięciu preparatu w okolice dotknięte nadpotliwością za pomocą bardzo cienkiej igiełki. Zabieg jest krótkotrwały i wykonywany w okolicach pach nie wymaga znieczulenia. W przypadku leczenia nadpotliwości rąk i stóp stosuje się znieczulenie sprayem zmrażającym.

Jak długo działa Botox?

Działanie preparatu w przypadku leczenia nadpotliwości rozpoczyna się po kilku dniach od wstrzyknięcia i utrzymuje się najczęściej przez 6-7 miesięcy.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Przeciwwskazaniem do użycia preparatu są ciąża, karmienie piersią niektóre choroby neurologiczne, nadwrażliwość na albuminę oraz przyjmowanie rzadko już stosowanych antybiotyków z grupy aminoglikozydów.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Działania niepożądane leku wiążą się z wkłuciem igiełki (punktowe zasinienia, śladowy obrzęk) lub z działaniem samego leku (nieznaczne przejściowe osłabienie palców rąk w przypadku leczenia nadpotliwości rąk). Istotne jest to, że działania niepożądanie nie stanowią absolutnie żadnego zagrożenia dla zdrowia i ustępują całkowicie. Nie stwierdzono dotychczas, żeby preparat wywoływał nasilone reakcje alergiczne.

Kto może wykonać zabieg?

Preparat jest lekiem wydawanym na receptę. Zabieg może wykonywać wyłącznie lekarz doświadczony w zakresie stosowania preparatu.

Efekty zabiegu – zdjęcia

nadpotliwosc