Modelowanie twarzy, wypełnianie bruzd, rewitalizacja skóry

Co to jest i jak działa kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem skóry w formie krystalicznie czystego żelu pochodzenia niezwierzęcego. Kwas hialuronowy jest naturalną substancją odpowiedzialną za grubość i elastyczność skóry. Jego działanie polega na fizycznym wypełnieniu skóry w miejscu wstrzyknięcia. Udowodniono również, że kwas hialuronowy zwiększa elastyczność skóry, zmniejsza jej szorstkość oraz stymuluje komórki skóry do produkcji kolagenu. Dzięki temu działaniu kwas hialuronowy używany jest nie tylko jako wypełniacz, ale również jako środek rewitalizujący skórę.

Dlaczego występują różne formy kwasu hialuronowego?

Występują różne formy kwasu hialuronowego. Różnią się one wielkością cząsteczki oraz lepkością dzięki czemu mogą być wstrzykiwane na różne głębokości skóry i w różnych wskazaniach. Formę preparatu wybiera lekarz w zależności od efektu, który chce osiągnąć.

Do czego stosuje się kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy stosuje się najczęściej do modelowania twarzy jako całości celem uzyskania młodszego, świeższego wyglądu. Modelowanie to obejmuje odbudowę konturów twarzy (lifting hybrydowy), korektę cieni pod oczami, wypełnienia fałdów nosowo-wargowych, bruzd między brwiami, bruzd przy kącikach ust i zmarszczek wokół ust,  odbudowę jędrności lub korektę kształtu ust. Kwas hialuronowy można również zastosować wszędzie tam, gdzie pożądane jest miejscowe wypełnienie skóry (np. zagłębienia po bliznach). Specjalne formy preparatu kwasu hialuronowego używane jest do rewitalizacji, ujędrniania skóry twarzy, szyi, dekoltu i rąk. Zabieg rewitalizujący wykonuje się trzykrotnie (co ok. 3-4 tygodnie). Aby osiągnąć efekt liftingu twarzy aplikuje się preparat liniowo tworząc tzw. nici hialuronowe.

Na czym polega zabieg?

Zabieg polega na wstrzyknięciu za pomocą cienkiej igły lub mikrokaniuli preparatu kwasu hialuronowego bezpośrednio w miejsce, które wymaga wypełnienia. Zabieg jest krótkotrwały i nie wymaga wcześniejszych przygotowań. Preparat zawiera w sobie środek znieczulający, także zwykle nie ma potrzeby stosowania innych metod znieczulania, nawet w przypadku modelowaniu ust.

Jak będę wyglądać bezpośrednio po zabiegu?

Po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie i niewielki trwający 1-2 dni obrzęk w miejscu wstrzyknięć zwykle możliwy do zamaskowania normalnym makijażem. W przypadku korekcji ust obrzęk może być bardziej nasilony i utrzymywać się nieco dłużej. Gdy zabieg przeprowadzony jest z użyciem igły należy liczyć się z możliwością wystąpienia niewielkich zasinień. Użycie mikrokaniuli eliminuje ryzyko zasinień do minimum.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Działanie preparatów kwasu hialuronowego jest natychmiastowe. Kwas hialuronowy utrzymuje się w tkankach przez ok.12 miesięcy, lecz efekt jego zastosowania może być znacznie dłuższy, gdyż pobudza on komórki do produkcji kolagenu. Wytworzony w ten sposób naturalny kolagen pozostaje w tkankach przez kilka lat.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Przeciwwskazaniem do użycia kwasu hialuronowego jest spotykana niezwykle rzadko nadwrażliwość na składniki preparatu, choroby autoimmunologiczne w fazie aktywnej oraz choroby infekcyjne skóry w miejscu planowanego wstrzyknięcia. Preparat nie był badany u kobiet w ciąży i matek karmiących.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Stabilizowany kwas hialuronowy łączy się z naturalnym kwasem hialuronowym zawartym skórze. Zabiegi z użyciem markowych preparatów  są bezpieczne i mogą być wielokrotnie powtarzane bez szkody dla zdrowia. Dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego pochodzenia niezwierzęcego preparaty nie są alergenne, a przed zabiegiem nie trzeba wykonywać wstępnych testów skórnych.

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

Bezpośrednio po zabiegu należy utrzymywać okolice wstrzyknięć w szczególnej czystości. Na drugi dzień należy kilkakrotnie delikatnie rozmasować miejsca poddane zabiegowi.

Efekty zabiegu – zdjęcia

wypelnianie_1 wypelnianie_2 wypelnianie_3 wypelnianie_4 wypelnianie_5 wypelnianie_6