+48 695 365 867

WOLUMETRIA I REWITALIZACJA – kwas hialuronowy

WOLUMETRIA I REWITALIZACJA – kwas hialuronowy
Co to jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem skóry odpowiedzialnym za jej elastyczność i nawilżenie. Jego działanie polega na fizycznym wypełnieniu tkanek w miejscu wstrzyknięcia. Udowodniono, że wstrzyknięcie kwasu hialuronowego zwiększa elastyczność skóry, zmniejsza jej szorstkość oraz stymuluje komórki skóry do produkcji kolagenu. Dzięki temu działaniu kwas hialuronowy używany jest nie tylko jako wypełniacz, ale również jako środek rewitalizujący skórę.

Występują różne formy kwasu hialuronowego. Różnią się one wielkością i przestrzennym układem cząsteczki oraz rodzajem tzw. usieciowania, przez co mają różną zdolność do unoszenia tkanek i różny stopień integracji z tkankami. Formę preparatu wybiera lekarz w zależności od indywidualnych uwarunkowań anatomicznych pacjenta i efektu, który chce osiągnąć.

Wskazania

Kwas hialuronowy używany jest w celu:

korekty owalu i rysów twarzy oraz głębokich zmarszczek 
wypełnienia ubytków tkanki podskórnej
poprawy jakości, kształtu lub wielkości ust 
korekty tzw. doliny łez  
rewitalizacji i nawilżenia skóry. 

Informacje o zabiegu

Zabieg polega na wstrzyknięciu za pomocą cienkiej igły lub mikrokaniuli preparatu kwasu hialuronowego bezpośrednio w miejsce, które wymaga wypełnienia. Jest on krótkotrwały i nie wymaga wcześniejszych przygotowań. Preparat zawiera w sobie środek znieczulający, także zwykle nie ma potrzeby stosowania innych metod znieczulania, nawet w przypadku modelowaniu ust.

Po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie i niewielki trwający 1-2 dni obrzęk w miejscu wstrzyknięć zwykle możliwy do zamaskowania normalnym makijażem. W przypadku korekcji ust obrzęk może być bardziej nasilony i utrzymywać się nieco dłużej. Gdy zabieg przeprowadzony jest z użyciem igły należy liczyć się z możliwością wystąpienia niewielkich zasinień. Użycie mikrokaniuli zmniejsza ryzyko zasinień do minimum.

Efekty działania preparatów kwasu hialuronowego widoczne są od razu, niemniej poprawa wyglądu zwiększa się jeszcze w przeciągu kilku dni od zabiegu. Kwas hialuronowy utrzymuje się w tkankach przez ok.12 miesięcy, lecz efekt jego zastosowania może być znacznie dłuższy, gdyż pobudza on komórki do produkcji kolagenu. Wytworzony w ten sposób naturalny kolagen pozostaje w tkankach przez kilka lat.

Przeciwwskazaniem do użycia kwasu hialuronowego jest spotykana niezwykle rzadko nadwrażliwość na składniki preparatu, choroby autoimmunologiczne w fazie aktywnej oraz choroby infekcyjne skóry w miejscu planowanego wstrzyknięcia. Preparat nie był badany u kobiet w ciąży i matek karmiących.

Bezpośrednio po zabiegu należy utrzymywać okolice wstrzyknięć w szczególnej czystości.